Periodontīta veiksmīga ārstēšana

Edgars Belerts

Mutes un zobu veselība ir ļoti svarīgs sabiedrības veselību noteicošs faktors. Periodonta slimība ir bieži sastopama un saskaņā ar Veselības organizācijas statistikas datiem, pasaulē 70% iedzīvotājiem ir periodontīts.

Periodontīts (latīņu: peri — 'apkārt', odontos — 'zobs') ir infekcijas slimība — zoba saknes un apkārtējo audu (periodonta) iekaisums. Periodonts ir saistaudi, kas apklāj zoba sakni un notur zobus kaulā (zoba alveolā). Ja tajā nokļūst patogēni mikroorganismi, rodas periodontīts.

.

Populārākās periodontīta diagnostikas metodes:

- pacienta anamnēze

- mutes gļotādas novērtēšana

- rentgens

BET ar šīm metodēm Baktērijas

- nav saskatāmas

- nav atšķiramas

- nav precīzi nosakāmas

Kā diagnosticēt baktērijas?

Izmantojot molekulārās diagnostikas iespējas:

- periodontīta baktēriju noteikšana un diferencēšana

- periodontīta iedzimtā riska noteikšana ar IL-1 marķieri

PĀRSTEIDZOŠI? 

Vācu ražotāja Hain Lifescience testi identificē svarīgākos periodontīta riska faktorus, vienlaicīgi sniedzot veiksmīgus ārstēšanas rezultātus. Šīs patogēnu marķieru analīzes micro–IDent®, micro–IDent® plus un individuālās jutības noteikšanas kits GenoType® IL-1, uzrāda svarīgu informāciju, kas apstiprina Jūsu sākotnējos klīniskās diagnozes rezultātus. Ar šiem molekulārās diagnostikas testiem iespējama individuāla un tādējādi efektīvāka periodontīta ārstēšana, jo testa rezultāti sniedz terapeitisku slēdzienu, ietverot papildterapijai nepieciešamās antibiotikas, kā arī optimālos apsekošanas intervālus un profilaktiskos pasākumus. Bez tam, mūsu diagnostika piedāvā riska izvērtējumu pirms dārgās un laikietilpīgās zobu atjaunošanas.

Uzzini kā mūsdienīgas diagnostikas metodes var uzlabot Jūsu ikdienas darbu un Jūs būsiet pārsteigti cik ātri, viegli un droši var sasniegt veiksmīgus ārstēšanas rezultātus.

Interlux text and image block
Interlux image and text block

ZOBU DIAGNOSTIKAS PĀRBAUDE

Šo testu procedūras lietošana ir neticami vienkārša:

  -Ātri un ērti paņemiet paraugus no pacienta smaganu kabatām. 

  -Aizpildiet pasūtījuma formu, precizējiet paredzēto analīzi un sazinieties ar mums.    -Mēs nosūtīsim kurjeru, kuram nodosiet savāktos paraugus.

  -Dažu dienu laikā, Jūs saņemsiet gatavu diagnostikas atskaiti, kur būs parādīti          klātesošo patogēnu tipi, to pašreizējais daudzums un ārstēšanas ieteikumi.

.

.

Laicīga un mērķtiecīga periodontīta diagnosticēšana būtiski uzlabo ārstēšanas ilgumu un izmaksas.

.

PERIODONTĪTA IZRAISOŠO PATOGĒNU ANALĪZE AR micro-IDent® UN micro-IDent® plus. Periodontīta izraisošo patogēnu analīzes ar micro-IDent® vai micro- IDent® plus uzrāda 5 vai 11 periodontīta patogēnisko baktēriju sugu daudzumu, kvalitāti un attiecīgi to piederību tā sauktajiem bakteriālajiem kompleksiem. Kopīgais paraugs parāda patogenu koncentrāciju neatkarīgi no to lokolizācijas. Testa rezultāti ir pietiekami individuāls terapijas izstrādei, kas parasti sastāv no dažādu veidu mehāniskās terapijas, papildinot to ar sistēmisku vai lokālu antibiotiku lietošanu. Tas ļauj ievērojami palielināt terapijas veiksmīgu procesu, dramatiski samazinot recidīva līmeni.  

Interlux CMS - a big picture

Periodontālās saslimšanas skar visas vecuma pacientu grupas

ĢENĒTISKĀ RISKA NOVĒRTĒJUMS AR GenoType® IL-1. Interleikīns-1 ir svarīgs imūnās sistēmas iekaisuma mediators. Interleikīna-1 un tā dabiskā antagonista gēnu mutācijas var radīt interleikīna-1 pārprodukciju un osteoklastu aktivizāciju. Šo izmaiņu rezultātā, pat dažu baktēriju klātbūtnē paaugstinās periodontālo mīksto un kulu audu degradācija. Pacientiem ar paaugstinātu interleikīna-1 līmeni ir nepieciešams īpaši intensīvas ārstēšanas metodes. GenoType® IL-1 tests ir nepieciešams implantēšanas risku noteikšanai, apsekošanai un profilaksei, īpaši gadījumos, kad implantēšana tiek atkārtota pēc implantu zaudēšanas.

.

Diagnosticējiet iemeslus, jo precīza diagnostika ir veiksmīgas ārstēšanas pamatā:
- ātrāks rezultāts
- precīzs diagnozes apraksts
- precīza ārstēšana
Interlux text and image block

Speciālistu atsauksmes

Dr.Una Stāmere - periodontologs

www.implantologijasklinika.lv

Medicīnas literatūrā plaši tiek diskutēts par antibiotiku pielietojumu periodonta saslimšanu ārstēšanā. Arvien aktualizējoties baktēriju rezistences jautājumam, rodas nepieciešamība pēc pārdomātas un precīzi mērķētas terapijas. Lielākajai daļai pacientu konvencionālā periodontālā ārstēšana darbojas lieliski, tomēr ir neliels procents sarežģītu gadījumu, piemēram, agresīvas periodontīta formas, smagi hroniska periodontīta gadījumi u.c., kad, konvencionālo terapiju papildinot ar antibakteriāliem līdzekļiem, varam sasniegt labāku ārstēšanas rezultātu. Periodonta patogēnu sastāvs ir atšķirīgs un individuāls katram pacientam, turklāt, uz atsevišķām baktērijām var labi iedarboties vairākas antibiotikas, tieši tādēļ nepastāv absolūts un universāls antibiakteriālās terapijas protokols periodontoloģijā. Nereti vispārējo zobārstu vidū tiek pārprasta periodontālās ārstēšanas būtība un metodes, ļoti plaši tiek nepamatoti un kļūdaini nozīmētas antibiotikas bez konvencionālās periodontālās ārstēšanas. Šāda taktika dod tikai īslaicīgu un šķietamu atveseļošanos, maskējot saslimšanas simptomus un veicinot komplikāciju risku, tajā pašā laikā nenovēršot slimības cēloni. Lai saviem pacientiem sniegtu kvalitatīvu, drošu un saudzīgu periodontālo ārstēšanu, savā praksē antibakteriālo terapiju nozīmēju tikai pēc mikrobioloģiskās testēšanas.

Ja šis tests ir tevi ieinteresējis, tad zvani vai raksti produktu speciālistam:

Inese Ķere

+371 22559995

inese.kere@interlux.lv

Sadarbībā ar:
Interlux text and image block